3. osa

Nagu eelmise postituse lõpus juba öeldud sai, läks laenu saamisega oodatust kauem aega. Kuigi peaaegu paistis roheline tuli, oli see petekas – nii lihtsalt polekski saanud minna.

Kogu protsessi venimise põhjuseks oli laenu tagatiseks olevas korteris asuv kaminahi. Kuna maakler oli pildid korterist juba panka edastanud ja pank need ka kätte saanud, tekkis neil küsimus maja katuselt paistva korstna ja toas asuva kamina kohta. Pank küsis paberit, mis tõestaks, et kamina ehitus antud korterisse on õige. Paraku tänaseks palju aastaid tagasi küsiti just selle sama kamina ehituseks pangast laenu, mis anti veel enne, kui küsidagi jõuti. Buumiaeg! Raha nagu muda! Jee kõigile raha!  Sel ajal ju pressiti laenu suisa peale, sest pangal läks nii hästi. Meil tekkis küsimus, miks pank ei küsinud tol ajal, kus on kamina ehitamiseks vajaminev luba. Mida sa sellest 10 aastat hiljem küsid? Mul oli hari punasem kui unistuste printsessi telesaate poissmehe Dimi Ferrari ja ma tänan tagantjärele jumalat, et ma erakliendihaldurit neil vihast õhetavail päevil toru otsa ei saanud! Panga poolne tingimus oli, et tuleb minna kohalikku omavalitsusse, küsida mõnelt asjapulgalt vajaminev paber ja siis vaatame edasi, mis saab või ei saa. Omavalitsuses vaadati sellele tsirkusele üsna viltu. Sellist paberit, mida pank taga ajab, pole olemas. Kõik andmed korteri kohta on saadaval teatud veebileheküljel. Selleks ajaks, kui saime pangale teada anda, et tuleb lahti teha arvuti, valida mõni veebibrauser ja toksida sisse aadress, millelt kogu info kätte saab, oli möödunud oma 3 kuud. Olime vahepeal kutsunud korstnapühkija, kellelt saime akti, et kaminaga on kõik ok. Peale seda tuli pottsepp, et üle vaadata kõik praod ja kivid – nii igaks juhuks. Seejärel värvisime ka toa üle, et olla kõigeks valmis! Pluss mahtus kogu selle jama vahele veel üks soojamaareis, kus sai end korraks sellest palaganist välja lülitada. Kogu kaminafestival päädis sellega, et pank sai eelpool mainitud veebilehel käidud ja tuli välja, et tegelikult oleks me võinud laenu juba suve lõpus saada. Ju lihtsalt oli vaja kellelgi jonni ajada ja kulutada vaese eestlase viimaseid kui mitte viimseid närvirakke. Kui kogu selle jama kestel küsisin kord haldurilt pangas, miks mul on nii raske saada need panga jaoks närused, kuid minu jaoks elulise tähtsusega paarkümmend tonni, oli vastus rumalam kui ma unes nähagi oleks osanud. Pank tegi omal ajal vea ja andis laene piltlikult öeldes ämbrite ja korvidega välja, kuid siis tuli masu ja inimesed ei jaksanud enam hiigellaene tagasi maksta. Kuna pank õppis oma veast, siis edaspidi tehakse iga uue laenutaotleja elu selliseks põrguks, et laenu saavad ainult tugevaimad – need, kes jaksavad kuude viisi mööda omavalitsusi ja pangakoridore joosta, saavad oma kopika kätte. See kehtib vaeste ehk minu puhul. Kui sul on Armani teksade tagataskust võtta sissemaksuks mitukümmend tonni euri ja teisest tagataskust paar issi neljakordset villat Viimsis, mille saaks laenu tagatiseks panna, läheb sul kindlasti kiiremini.

Laenu esimese osa saime kätte enne jõule. See oli uskumatu! Olime nii õnnelikud, et saame 20 aastat järjest lihtsalt võlgu olla! Tegelikult olime nii rõõmsad, sest päris oma kodu oli nüüd lähemal kui iial varem. Kohaliku kaadri pealiku koos jüngritega jätsime palkamata, sest nende eelarve ületas kahekordselt meie oma. Võttes turult ka muid pakkumisi, saime aru, et meid on lihtsalt ninapidi veetud. Või oleks trepp ja kamin tõesti kullast tulnud, kalliskividega kaetud aknaraamidest rääkimata. Leidsime mitte küll lähedalt, kuid siiski mitte väga kaugelt kaks ehitajat, kelle tööga oleme tõesti väga rahul. Kel miskit ehitada vaja, andke teada, jagan numbrit!

Ehitus algas ametlikult 7. jaanuaril. Ehitusmehed tulid kõigepealt lammutama. Varsti saabusid ka Klaasplasti poisid, kes aitasid kanalisatsiooni ja kogu veevärgiga ning tänaseks on ehitus sealmaal, et peame juba mööbli tellimisele mõtlema hakkama. Väga raske ülesanne, peab ütlema! Mööbliga aitavad meid ülejärgmisel nädalal poisid firmast Mööbel Servamata Lauast, kes tulevad nõu pidama, kuidas ja mis. Raskem on möödas, kõik järgnev tuleb puhas fun!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s